Polyhymnia is terug! En in een nieuw jasje

Een halfjaar lang was het stil in Lemelerveld. Goed, misschien kon je soms de kerkklok horen luiden, mensen horen praten of een auto horen toeteren, maar lang klonk er geen muziek door de Lemelerveldse straten. Tot afgelopen zondag, toen eindelijk, voor het eerst sinds de coronacrisis begon, muziekvereniging Polyhymnia zich weer mocht tonen aan publiek. Dit deed zij aan de hand van een rondgang door het dorp en een concertje op het Kroonplein. Niet alleen de lange afwezigheid van optredens maakte deze dag speciaal. Voor veel Lemelervelders zal het geen verassing zijn geweest: de leden van Polyhymnia waren in een nieuw jasje gestoken! Het was hoog tijd voor een nieuw pak, en bovendien zorgde het hoge aantal jeugdleden ervoor dat er pakken bij moesten komen. Zij kunnen nu als mooi jeugdcorps over straat. Zeer enthousiast vingen de majorettes, slagwerkers en blazers de middag aan met een rondgang door het dorp om 16 uur, bij t’Hoekje zelfs onder begeleiding van luid gejuich door publiek. Eenmaal terug op het Kroonplein – de een meer bezweet vanwege de zonnige dag dan de ander – werden er groepsfoto’s gemaakt met de nieuwe pakken. Om 18 uur begon het concert op het Kroonplein, aangevangen door de jeugdgroepen. Richting het einde van het concert namen de A-groepen het stokje over. Ondertussen liep het Kroonplein steeds voller met bezoekers, en de drukte, hoewel op meer vierkante meters dan normaal, gaf een aangename sfeer die al tijden ver te zoeken was. Gelukkig waren de weergoden Polyhymnia goedgezind en werd het een prachtige avond. Hopelijk kan Polyhymnia zich weer vaker laten zien in de nabije toekomst.